Hlídka zjistila, že jsou zde nezajištěné otvory do šachty pod vozovkou, a proto otvory provizorně zajistili. Skutečnost poté ihned oznámili kladenskému magistrátu.


Druhý den však strážníky při kontrolní činnosti oslovil šedesátiletý muž s tím, že ukradené poklopy spatřil v areálu jedné z kladenských firem, která se zabývá výkupem šrotu.


Hlídka kontaktovala čtyřiačtyřicetiletého majitele, jenž uvedl, že zaměstnanci jeho firmy mají zákaz takové předměty přijímat a zboží se sem muselo dostat ukryto v ostatním šrotu. Strážníci vyrozuměli Policii ČR a pracovníky kladenského magistrátu, kteří poklopy převzali.


Odcizení krytů kanalizace nebo šachet by mohlo být posuzováno jako trestný čin obecného ohrožení, pokud by do nezajištěného otvoru někdo spadl nebo se tam zranil. Pachateli za to hrozí odnětí svobody na jeden až tři roky. Podle živnostenského zákona je navíc podnikatel, který kupuje zboží, povinen identifikovat prodávajícího a zjistit původ přijímaného zboží. V případě, že se prodejce odmítne prokázat, nebo nelze – li zjistit původ zboží, nesmí ho podnikatel přijmout.Pokud i přesto zboží koupí, hrozí mu pokuta ve výši až jednoho milionu korun.