Kladensko/ Policisté z Kladenska se rozhodli, že nejrůznější poberty rozhodně nenechají provádět nějaké lotroviny. V poslední době se s velkou intenzitou pustili do nočních bezpečnostních akcí prováděných v ulicích dvou největších měst regionu. Zatím poslední z nich se uskutečnila v pátek a sobotu v Kladně, druhý z uvedených dnů se hlídky pustily i do kontroly Slaného.


Rozdali 60 pokut
„Akce byla zaměřena na pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách, odcizených věcech a vozidlech, řízení pod vlivem alkoholu, ale i podávání alkoholických nápojů a drog mladistvým,“ informovala mluvčí policie Jana Šteinerová.

Mimořádně nasazené policejní hlídky se do ulic vydaly v pátek a sobotu krátce po dvacáté hodině. Zkontrolovali celkem 346 osob a 264 motorových vozidel. Za nejrůznější přestupky udělili šedesát pokut za bezmála 34 tisíc korun.

Podnapilí řidiči
Pozornosti republikových policistů neunikli čtyři muži a jedna žena, kteří usedli za volant svých automobilů pod vlivem alkoholu. „Provedená zkouška u nich byla pozitivní a prokázala od 0,44 do 0,88 promile v dechu. Jeden ze šoférů byl přistižen před dvaadvacátou hodinou, tři po půlnoci a zbývající v brzkých ranních hodinách. Ve všech pěti případech se jedná o spáchání přestupku a záležitost bude postoupena příslušným komisím kladenského magistrátu a slánského městského úřadu,“ sdělila mluvčí.

Dalšího piráta silnic pod vlivem alkoholu policistům předali kladenští strážníci. Čtyřiadvacetiletého muže zastavili po třiadvacáté hodině při silniční kontrole v ulici Cyrila Boudy. Nejenže byl podnapilý, ale na cestu se vydal i bez řidičského oprávnění, které mu bylo už v minulosti odebráno. Nyní je tak podezřelý hned ze dvou trestných činů.

Nehoda v Doksech
Vedle prováděné bezpečnostní akce se v sobotu policisté zabývali i dopravní nehodou v Doksech. „Krátce před dvaadvacátou hodinou zde šofér škodovky nezvládl řízení a narazil do zaparkovaného mitsubishi. Z místa nehody ujel, ztratil tu ale poznávací značku svého vozu. Zanedlouho byl proto vypátrán. Podle dechové zkoušky u něho bylo zjištěno více než dvě a půl promile. Byl převezen k odběru krve do nemocnice a pak umístěn do policejní cely. Čtyřiatřicetiletý muž je nyní podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ poznamenala Jana Šteinerová.


Muž skoro umrznul
Na své konto si policisté v noci z pátku na sobotu připsali i možnou záchranu lidského života. „V časných ranních hodinách hlídka našla nedaleko restaurace v ulici Petra Bezruče v Kladně muže, který spal na ledem pokryté zemi. Po probuzení se ho podařilo stabilizovat a navázat s ním kontakt. Spáč neměl žádná zranění, ale byl podnapilý a silně podchlazený. Pokud by na zemi zůstal ležet déle, mohly pro něj být následky mnohem horší. Když se vzpamatoval, byl v doprovodu hlídky odveden k nedaleko stojícímu taxíku, s nímž odjel domů,“ popsala událost policejní mluvčí.

Napadal hosty
Na základě telefonického oznámení na linku 158 policisté zasahovali v sobotu po jedné hodině ranní také v restauraci v ulici Čs. armády v Kladně. „Jeden z návštěvníků zde rozbíjel sklenice, popelníky a židle. Svým agresivním chováním ohrožoval ostatní hosty. Osmadvacetiletého muže policisté po příjezdu zpacifikovali a odvezli ho k výslechu. Odtud putoval k lékařskému vyšetření a posléze byl eskortován do policejní cely. Nyní je podezřelý z trestných činů poškozování cizí věci a výtržnictví.

Neplatí alimenty
V rukách policistů skončil i osmačtyřicetiletý muž figurující na seznamu celostátně hledaných osob. Byl zadržen na ubytovně v kladenské Wolkerově ulici. Pátrání po něm bylo vyhlášeno kvůli jeho dluhům na výživném. Podezřelý byl převezen do cely.

Hodnocení akce
„V pátek a sobotu bylo mimořádně nasazeno celkem osmapadesát policistů. Akci hodnotíme jako úspěšnou a v podobných aktivitách, nebos jiným zaměřením, budeme pokračovat i v dalších měsících,“ shrnula Šteinerová.