Poprvé byl úspěšně pes Najk nasazen u obce Drnek. Jeho úkolem bylo najít řidiče, který zmizel z místa havárie automobilu. „Policisté na něj narazili na silnici ve směru na Malíkovice. Muž ale začal utíkat přes pole do lesa. To byl čas k nasazení psa. Ten zachytil stopu a poté vypátral řidiče ukrytého v lesním porostu. Provedená pozitivní dechová zkouška pak objasnila jeho útěk od dopravní nehody. Navíc pod vlivem alkoholu neřídil poprvé," sdělila mluvčí policie Michaela Nováková. Muži nyní hrozí až tři roky za mřížemi.

V neděli odpoledne byla služební fena Orma nasazena v bývalé Poldi, odkud byla nahlášena krádež kabelů. Ani ne za půl hodiny se jí podařilo nalézt podezřelého muže z Kladna, který se k činu přiznal. Navíc bylo zjištěno, že se jednáo recidivistu, jenž už byl za krádeže v minulosti trestán.

Třetí případ se stal v úterý. Na žádost policistů z Nového Strašecí vyrazil z Kladna do obce Třtice psovod se svým svěřencem Jalarem. Byl nasazen na pachovou stopu výtečníka, který v rodinném domě zcizil basy s pivem. Asi po dvoukilometrovém pronásledování ho vyhledal v chatě u kempu Bucek. „Jednalo se o muže z Chomutova. Ten nyní čelí podezření z přečinu porušování domovní svobody, za což mu hrozí až dva roky vězení," řekla mluvčí Michaela Nováková.