Při akci, která byla připravována několik měsíců, zadrželi kriminalisté ve spolupráci s kladenskými policisty mezi Buštěhradem a Kladnem dva podezřelé muže ve věku čtyřiceti let, kteří ve vozidle Volkswagen Passat převáželi pervitin. „Kriminalisté oba podezřelé zadrželi a následnou prohlídkou prostoru v jejich vozidle za pomoci speciálně vycvičeného služebního psa na drogy ze skupiny kynologie Středočeského kraje nalezli mezi sedadly v batohu krystalickou látku ukrytou v krabičce od cigaret,“ uvedla k případu policejní mluvčí Jana Šteinerová.

V návaznosti na to kriminalisté následující den zadrželi i třetího podezřelého. Devětatřicetiletého muže, který se zabýval distribucí drog, nalezli v Sevastopolské ulici v Kladně. „Devětatřicetiletý muž byl zadržen a při provedené domovní prohlídce byla nalezena bílá krystalická látka a marihuana,“ sdělila Šteinerová.

Kriminalisté trojici výtečníků nakonec obvinili z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Jeden z dvojice čtyřicetiletých mužů je navíc z toho trestného činu podezřelý. „Vzhledem k tomu, že ani jeden z pachatelů nebyl v minulosti trestán a ani prošetřován v případě s distribucí nebo výrobou drog, jsou všichni tři pachatelé v současné době nadále prošetřováni na svobodě,“ dodala policejní mluvčí.