Zatím z nezjištěných příčin se strhla potyčka mezi dvěma mladými muži, z nichž jedenbydlel v paneláku, před kterým poté zemřel.Podleinformací, které se podařilo Kladenskémudeníkuna místě získat, viděl z okna jedenatřicetiletý útočník šestadvacetiletého muže, jak jde po ulici. Vzal nůž a vyběhl za ním před dům.Způsobil mu velmi vážná poranění.Mladík nyní bojuje o život v kladenské nemocnici.

Jedenatřicetiletýagresor následně obrátil nástroj pomsty proti sobě a spáchal sebevraždu. Jeho tělo nalezli policisté před vchodem paneláku.

Informaci potvrdila Kladenskému deníku krátce před jedenáctou hodinou krajská policejní mluvčí Soňa Budská. Kriminalisté jsou stále na místě.

K případu dále sdělila podrobnosti i mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková. "Krátce po deváté hodině ráno byli voláni středočeští záchranáři a policisté ke dvěma těžce zraněným pobodaným mužům v Kladně.

Na místo vyrazily sanitní vozy z Kladna a Hostivice. Jeden z mužů svému zranění na místě podlehl i přes snahu záchranářů. Druhého, který byl v kritickém stavu, za stálé neodkladné péče záchranáři převezli do kladenské nemocnice," řekla mluvčí.

Ráno jako první k bezvládně ležícím tělům přijeli kladenští strážníci, kteří přijali na služebně oznámení, že se u vchodu domupoprali dva muži a způsobili si zranění. "Jeden z nich silně krvácel z krku, ale byl při vědomí. Druhý ležel kousek dál a nejevil již známky života," popsala situaci jejich mluvčí Markéta Fröhlichová.

Městští policisté začali zraněnému poskytovat první pomoc. "Jedna z hlídek zastavovala krvácení muži, který krvácel z krku. Druhá prováděla nepřímou masáž srdce muži v bezvědomí," dodala mluvčí Fröhlichová.Strážníci na místě nalezli malý kuchyňský nůž.

Plzeňská ulice podruhé

Téměř na stejném místě, čili v Plzeňské ulici, bojoval minulý týden o život taxikář. Opět kuchyňským nožem na něj zaútočil jednapadesátiletý muž, který se nechal přivést z náměstí Svobody v centru Kladna. Devětapadesátiletého šoféra se snažil několikrát bodnout do krku.

Taxikář se ale úspěšně bránil: údery vykrýval a snažil se držet ruku útočníka. Nakonec se mu podařilo z vozidla utéci a přivolat policii. Hlídka, která na místo dorazila, našla podezřelého sedět v taxíku. V autě byl i nůž. Dotyčný nekladl odpor a nechal se zadržet. Od vyšetřovatele posléze vyslechl obvinění z trestného činu vraždy ve stadiu pokusu – a kladenský soud rozhodl o jeho vzetí do vazby.

Ranní reportáž

9: 15

Kladenský deník je na místě. Podle dosavadních informací, které potvrdila kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková, se před domem pobodali dva muži. Jeden útok nepřežil a leží mrtvý u vchodu do jednoho z domů. Druhého odvezla v kritickém stavu záchranka do nemocnice.
9:52
Lidé, kteří žijí v témže paneláku prakticky nic netuší. Na místě je mnoho policejních vozů a kriminálka. Událost se stala v těsném sousedství kladenského sportovního gymnázia. Ani studenti nic netuší, co se vlastně mohlo stát.
10:22
Jak se na místě podařilo zjistit.Proč se z mužů stali úhlavní nepřátelé zatím nevíme.

Autoři: Kateřina Husárová a Daniela Řečínská