Permanentní náborová kampaň policie sice přináší dílčí úspěchy, ale i tak nyní na Kladensku a Slánsku schází přibližně čtyři desítky policistů. Vedení policie věří, že se postupně bude tento počet snižovat. K tomu by mohla napomoci hospodářská krize a s ní související očekávaný růst nezaměstnanosti.
„Na některých odděleních, zejména těch obvodních v Kladně a Slaném, chybí i deset lidí,“ uvedla mluvčí policie Michaela Nováková.

Situace se ale postupně zlepšuje u dopravní policie, která byla v největším středočeském městě doslova rozprášena po odhalení úplatkářské aféry na jaře roku 2007. „Máme nyní už osm policistů ve skupině silničního dohledu, která provádí kontroly řidičů. Na situaci na komunikacích to má pozitivní dopad. Snažíme se vylepšit jejich techniku. Právě dokončujeme montáž radaru do služebního vozidla a opět s ním začneme měřit rychlost,“ informoval šéf kladenských policistů Jan Marták.

Platové podmínky u policie sice nejsou nijak oslnivé, nicméně mohou být třeba pro čerstvé absolventy škol zajímavé. „Nástupní mzda je kolem osmnácti tisíc korun hrubého, po absolvování školy se zvyšuje o dva tisíce korun. Nabízíme jistotu stálého měsíčního příjmu a šest týdnů dovolené,“ sdělila mluvčí policie.

Zájem je také o vysokoškoláky. Ti na rozdíl od středoškoláků mají po přijetí jiné podmínky. „Nechodí půl roku do školy, ale další vzdělávání absolvují jen jedenkrát měsíčně. Mohou také rovnou nastoupit ke kriminálce,“ doplnila Michaela Nováková.

Podmínky přijetí k policii:
• občanství ČR
• věk nad 18 let
• bezúhonnost
• minimálně střední vzdělání zakončené maturitní zkouškou
• fyzická, zdravotní a osobní způsobilost k výkonu služby
• žádné nebo pozastavené členství v politické strané či politickém hnutí
• žádná živnostenská nebo jiná výdělečná činnost