Celkem způsobil škodu za zhruba deset tisíc korun. Jedná se o recidivistu, který má až do roku 2018 uložen podmíněný trest.
„V obci Líský muž odtrhl zámek od kůlny, která se nachází u rekreační chaty. Odtud následně odcizil přímočarou pilu, sadu vrtáků různých rozměrů a poničil zárubeň dveří další kůlny, z níž si odnesl pokosovou pilu a kabel," popsala policejní mluvčí Michaela Nováková jeden z případů.

Jako další si mladý recidivista vyhlédl chatu v nedalekých Hřešicích. Zde opět vylomil petlici visacího zámku od dveří do sklepa a odnesl si horské kolo a hliníkový skládací žebřík. 

Klec spadla před několika dny v chatové oblasti v Bílichově. „Dosud nezjištěným předmětem vypáčil dřevěné dveře v přízemí chaty. Vnikl do sklepení rekreačního objektu a ukradl zde elektroinstalační kabely a sekyry. Odcizené věci si následně uložil od vozidla a odjel ve směru k bílichovské hájovně, kde byl zastaven policejní hlídkou," popsala jeho zatčení mluvčí Nováková.

Obviněný se krádeží dopustil i přes to, že mu byl rozsudkem Okresního soudu v Litoměřicích uložen nepodmíněný trest odnětí svobody na osmnáct měsíců, ze kterého byl podmínečně propuštěn v létě loňského roku. „Byla mu ustanovena zkušební doba do léta roku 2018," dodala mluvčí.

Policisté se na prevenci kvůli vykrádání reakčních objektů v chatových oblastech na Kladensku a Slánsku zaměřují pravidelně. Neustále však nabádají majitele chat, aby v době, kdy chalupy zazimují, nenechávali uvnitř žádné cenné věci či drahou elektroniku a řádně objekty zabezpečili.