Téměř dvacet cizineckých policistů z Kladna, Nymburka a Příbrami kontrolovalo cizince pracující v satelitu obce na stavbě bytových domů. „Jelikož se jednalo o rozsáhlou lokalitu, jedna z hlídek nejprve vytipovala staveniště, kde by se mohli nacházet nelegální zaměstnanci. Následně do místa najeli další policisté, kteří se již zaměřili na vytipované osoby,“ uvedla kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Podle ní mnozí z kontrolovaných nechtěli nejprve s policisty spolupracovat, několik osob se dokonce snažilo z místa utéct do přilehlého lesa. Na jejich útěk ovšem zareagovali jak cizinečtí policisté, tak přítomní psovodi se svými čtyřnohými parťáky a všechny muže se ve chvíli podařilo zadržet. Po tomto incidentu se další cizinci nechali dobrovolně zkontrolovat.

„Celkem bylo při akci zkontrolováno dvaadvacet osob cizí státní příslušnosti. U devatenácti lidí bylo zjištěno porušení zákona. Tito cizinci byli zajištěni podle zákona a bylo s nimi zahájeno správní řízení ve věci správního vyhoštění z důvodu práce bez pracovního povolení Úřadu práce,“ dodala Michaela Nováková, podle které navíc jeden cizinec putoval do Záchytného zařízení pro cizince a jedna osoba je podezřelá z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Středočeská policie bude v obdobných akcích pokračovat i v následujícím období.