„Za pomoci již zmiňované zásahové jednoty byly provedeny násilné vstupy do obydlí, a to v Kladně v ulici I. Olbrachta a v Kladně Švermově v ulici Rosalie Hajníkové. Na první adrese byly zadrženy dvě osoby ve věku osmatřicet a devětadvacet let. Jednalo se o muže a ženu cizí státní příslušnosti. V městské části Švermov byl zadržen osmatřicetiletý Čech a poslední osoba byla zadržena v odpoledních hodinách v ulici Obránců míru v Kladně. I v tomto případě se jednalo o muže české národnosti ve věku osmatřicet let,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková, podle které byl na všechny osoby vydán písemný předběžný souhlas se zadržením, přičemž jsou podezřelé ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Při domovních prohlídkách policisté objevili také kompletní laboratoř na výrobu pervitinu. Našli zejména baňky, varné sklo, chemikálie, injekční stříkačky, vatu, rukavice a další věci sloužící k výrobě drog. Mezi nálezy bylo také několik desítek gramů vyrobeného pervitinu určeného k další distribuci, prázdné sáčky k distribuci, digitální váhy a mobilní telefony.

„Policisté také našli a zajistili důkazy, že devětadvacetiletá podezřelá žena nakupovala léky v zahraničí a převážela je do České republiky k výrobě návykových látek. Kriminalisté zjistili, že žena při jedné cestě do Německa nakoupila 10 000 tablet léků s obsahem pseudoefedrinu za 3 300 Euro,“ dodala Michaela Nováková.

Zároveň policisté při domovních prohlídkách zajistili finanční hotovost, plynová pistole, dýky, mačety, náboje do různých zbraní či rozebranou funkční pistoli. Zrakům kriminalistů neunikla dani trojice kradených jízdních kol.

Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání všech zadržených osob pro podezření ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za tuto trestnou činnost hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let. U všech zadržených byl podán návrh na vzetí obviněných do vazby.