Strážníci auto opustili a zabývali se přestupkem řidiče kamionu. Přitom také upozornili na neslušné chování povykující skupinu čtyř mladíků procházejících kolem. Po dořešení přestupku uslyšeli z parkoviště, kde bylo odstaveno služební vozidlo, syčení ucházejícího vzduchu z pneumatik a následně také dostali hlášení o incidentu od velitele směny.

„Když se k autu rychle vrátili, spatřili u levého zadního kola klečet muže, opodál postával druhý. Jednalo se o osoby, které předtím rušily noční klid. Klečící muž po spatření policisty vstal a svižně odcházel. Byl vyzván, aby zastavil. Zareagoval ale tak, že strážníka odstrčil a pokusil se utéct. V tom mu bylo zabráněno donucovacími prostředky,“ uvedl mluvčí strážníků Milan Krupka.

Hlídka při kontrole služebního vozu zjistila, že je zcela prázdná pravá přední pneumatika a částečně vypuštěna obě zadní kola. Navíc byla poničena a odcizena zadní anténa autorádia. „Nalezena byla ukrytá pod bundou podezřelého, jenž při orientační zkoušce nadýchal 1,27 promile alkoholu,“ informoval mluvčí.

Muž se k činu doznal s tím, že tak protestoval proti práci strážníků. Případ byl předán republikovým policistům k dalšímu došetření. Škoda na poničené anténě bude vymáhána na zadrženém pobertovi.