Ve čtvrtek 22. listopadu ve tři hodiny přijal operační důstojník na linku 158 oznámení od majitele rodinného domu ve Slaném ve Vrchlického ulici, že jeho nemovitost byla vykradena. Majitel zloděje tentokrát vyrušil. Ten utekl i s lupem.

Neznámý pachatel nejprve přelezl oplocení a následně neuzamčenými vchodovými dveřmi vešel do domu, kde z pracovny a obývacího pokoje odcizil notebooky, herní konzoli s hrami, mobilní telefon, finanční hotovost a nákupní tašku. Poté, co byl vyrušen oznamovatelem, z místa utekl. Škoda byla vyčíslena na více než 14 tisíc korun.

"Případ je šetřen jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili ve Vrchlického ulici ve Slaném v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Slaný, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 811. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158," řekla kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

V Ráji se zlodějům líbí. Lokalita je velmi tichá a i zloději si proto počínají nenápadně. Před několika týdny si pachatel vybral ve stejné ulici dům sousedů a přes zahradu se dostal do sklepa, odkud si odnesl křovinořez, sekačku a další náčiní za zhruba 15 tisíc korun. Rodina spící v domě o nezvané návštěvě neměla tehdy ani tušení. Jak potvrzuje soused ve vedlejší Čechově ulici, před několika lety navštívil zloděj opakovaně i jeho dům, který v noci vykradl. Nikdo z lidí, kteří v domě spali, ani pes, se také tehdy nevzbudil.

Ilustrační foto.
Za pokus vraždy, který se stal v Kladně, půjde mladík na dvanáct let do vězení
Ilustrační foto.
Žena si svůj telefon bránila, ale pachatel použil násilí