„Rozrazil dveře, na hlavě pletenou kuklu, přiskočil k pultu a mířil na mě pistolí. Stála jsem v rohu a myslela, že je to nejapný žert,“ uvedla přepadená důchodkyně. Lupič se po prvních vteřinách okamžitě dožadoval nejen vydání finanční hotovosti, ale také toho, jestli je v obchodě vedoucí.

„Na jeho zavolání majitelka přišla a já viděla, jak bledne. Obě jsme přiskočily k pokladně a chtěly mu vydat peníze, byl ale nervózní, mlátil do tlačítek na kase, že se mu ji podařilo zablokovat,“ uvedla prodavačka.

Do vypjatého souboje s časem a pokladnou se ke vší smůle připletl zákazník, jemuž zakuklenec přiložil ústí pistole přímo ke spánku a držel ho jako rukojmí.

„Pánovi bylo něco přes padesát, v úleku se sesunul na pult, myslela jsem, že musí omdlít, “ doplnila žena.
Když se jí konečně podařilo vyprostit uvězněné peníze z pokladny, předala je lupiči, jenž záhy prodejnu opustil. „Okamžitě jsme volaly policicii, a pak jsem se teprve rozklepala. Byla už tma, tak toho moc vidět nebylo, ale lidé venku říkali, že na něj čekal komplic v bílé čepici. Dali se na útěk, až když na ně zakřičeli,“ uvedla prodavačka.

Nebyla to ale její první nezvaná návštěva. „Pár dní před tím mě okradl cigaretový fantom, o kterém jste psali v Kladenském deníku. Neměla jsem kartony, předala mu šest krabiček, poděkoval, nechal mě nakrájet salám a zmizel,“ uzavřela důchodkyně.