S oznámením o této události se na městskou policii obrátila v pondělí po 22. hodině. „Sdělila nám, že právě byla na sítenském mostě přepadena dvěma mladíky a ti ji oloupili o kabelku, ve které měla peněženku s doklady a mobilní telefon,“ uvedl mluvčí kladenských strážníků Milan Krupka.

Ti proto okamžitě začali prověřovat okolí místa kde k loupeži došlo a za pár minut podezřelé muže přistihli v ulici J. Hory. „Mladíci odpovídali popisu pachatelů, a proto je hlídka na místě zadržela. Šetřením se zjistilo, že se jedná o osmnáctiletého muže z Kladna a jeho o rok staršího kamaráda z Prahy–západ,“ řekl Krupka.

Strážníci oba výtečníky předali policistům a poté prohledali Sítenské údolí kvůli možnému nalezení ukradených věcí. Za Domem techniky našli pouzdro na brýle a klíčenku, které patřily právě okradené ženě.

„Případ prošetřujeme ve zkráceném přípravném řízení pro trestný čin krádeže. Pachatelům za něj hrozí trest odnětí svobody až na dva roky nebo peněžitý trest,“ upřesnila mluvčí kladenské policie Jana Dětská.