Na noc ze čtvrtka na pátek pravděpodobně do smrti nezapomene třiašedesátiletý muž z Kladna. Po půl druhé ráno byl před budovou hlavního vlakového nádraží přepaden. Dvacetiletý lupič ho nejprve udeřil pěstí a poté okradl o 600 korun.


Oznámení o přepadení obdržela městská policie po půl druhé ráno. „Okamžitě sem vyjela hlídka strážníků. Na oblast se zaměřila i obsluha městského kamerového systému a přivolána byla také Policie České republiky. Strážníci zjistili, že přepadeným je třiašedesátiletý muž z Kladna,“ sdělil mluvčí Městské policie Kladno Milan Krupka.

Podle něj starší muž hlídce sdělil, že ho napadli dva muži. Jeden z pachatelů ho přitom udeřil do obličeje a poté mu odcizil 600 korun z peněženky a oba výtečníci společně utekli směrem do centra města.

„Strážníci prověřili okolí místa činu, ale žádné osoby nezjistili. Záhy na to se však dozvěděli, že celý incident je zaznamenán kamerovým systémem, a proto mají k dispozici popis útočníků,“ řekl Krupka.

Kolem třetí hodiny policistka se služebním psem a další hlídka zadržely v blízkosti vlakového nádraží osobu podezřelou z loupežného přepadení. „Policejním šetřením bylo zjištěno, že se jedná o dvacetiletého muže z Kladenska, který je podezřelý z tohoto trestného činu loupežného přepadení, ke kterému došlo v ranních hodinách v ulici Milady Horákové,“ uvedla k případu mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

V půl čtvrté ráno bylo kamerovým systémem na třídě T. G. M. v centru města spatřen muž, který odpovídal popisu jednoho pachatele. Krátce poté byl v Kleinerově ulici poblíž náměstí Svobody čtyřiatřicetiletý muž zadržen, byla mu přiložena pouta a přivolána Policie České republiky.

S podezřelým dvacetiletým mladíkem byly ještě téhož dne zahájeny úkony trestního řízení a ve věci bude podán návrh na vzetí do vazby,“ sdělila Šteinerová.

Podle jejích slov poškozený muž utrpěl zranění v oblasti obočí, které si vyžádalo lékařské ošetření a z místa byl převezen sanitou do kladenské nemocnice.