„Pachatel využil chvilkové nepozornosti, kdy žena nakládala nákup do tašek a kabelku měla položenou ve vozíku," uvedla k případu policejní mluvčí Jana Šteinerová. Kladeňačka přišla nejen o finanční hotovost, ale také o platební karty a doklady.

Policisté proto varují, aby si lidé hlídali své věci a nedávali zlodějům šanci nepozorností. „Ve vánočním čase se návštěvníci především zaměřují na výběr většího množství dárků a často opomínají věnovat se i svým věcem," uvedla mluvčí Šteinerová.

Nakupující by neměli nechávat své kabelky, kufříky, batohy v nákupních košících. „Je třeba si střežit i peněženky, které jsou někdy položené v nezapnuté kabelce či dokonce na pultu," dodala mluvčí. Stejná pravidla platí také pro ponechávání věcí ve vozidlech.

Policisté a strážníci v následujících týdnech posílí hlídky v nákupních centrech. A jak nejúčinněji zabránit okradení?

Základní pravidla vyjmenovala Kladenskému deníku mluvčí městské policie Markéta Fröhlichová.
„Muži by neměli nosit peněženku v zadní kapse kalhot, ale v náprsní. Ženy by pro změnu měly mít peněženku až na dně kabelky nebo v nějaké kapsičce, ale navrchu. Dále radíme nenosit doklady, platební karty a peníze pohromadě, stejně jaké větší finanční obnos. Důležité také je nenosit PIN u platební karty," vyjmenovala mluvčí Fröhlichová.