Na ráno prvního červnového pondělí se snaží náměstek středočeského hejtmana Davida Ratha Marcel Hrabě zapomenout už několik měsíců.

Tehdy v Petrohradské ulici v Kladně-Rozdělově nasedal do auta. Chtěl jet na zasedání krajského zastupitelstva. Přiběhl k němu asi pětadvacetiletý mladík ve žluté mikině. Na hlavě měl kapuci a v ruce baseballovou pálku. Začal do námětska mlátit.

Po útoku zůstal Marcel Hrabě ležet na zemi. Musel být převezen do kladenské nemocnice a lékaři zvažovali operaci zraněného kolena.

Policie sestavila podobiznu muže a žádala svědky o svědectví. Ovšem bezvýsledně. Nyní se vyšetřovatelka rozhodla případ po třech měsících uzavřít.
„Za účelem objasnění případu bylo prováděno šetřenív oblasti soukromého, pracovního i politického života napadeného. Nebyl objasněn důvod útoku a i přes tipování možných pachatelů nebyla zjištěna konkrétní osoba,“ vysvětlila důvod odložení policejní mluvčí Michaela Nováková s tím, že pokud by se objevily nové skutečnosti a poznatky, bude trestní stíhání obnoveno.

Marcel Hrabě je nyní na rehabilitaci v lázních. O útoku se snažil přemýšlet, ale na nic nového nepřišel. „Těch variant může být více, a když skutečně nejsou konkrétnější indicie, tak se to těžko dává dohromady. Bohužel si vůbec nepamatuji, jak ten člověk vypadal,“ řekl náměstek.

Podle jeho názoru byl útočník někým zaplacený. I když se Hrabě stále léčí, naplno pracuje již dlouho. „Snažil jsem se začít co nejdříve, abych měl jiné myšlenky. Pokouším se tento zážitek z paměti vytěsnit a žít normálně,“ uvedl.