Stav pobodaného muže byl velmi vážný. Na místo byl povolán záchranářský vrtulník. Ten zraněného transportoval do pražské nemocnice.

Jak zjistil Kladenský deník, dotyčný byl napaden a pobodán na chodníku před sídlištní ubytovnou, kde jsou v přízemí restaurace. Do průjezdu se podle všeho z posledních sil doplazil. Kromě toho je obyvatelem ubytovacího zařízení v patře a jen den před útokem oslavil svoje 42. narozeniny.

Kdo muže napadl a proč, zjišťovali kriminalisté od prvních minut a po pachateli pátrali. Na první pohled bylo navíc zřejmé, že se nejedná o loupežné přepadení. Do Kladna byl povolán i krajský výjezd kriminalistů.

Muži zákona několik hodin po události zatkli ženu, která patrně s nožem útočila. „V rámci prováděného šetření policisté zadrželi sedmadvacetiletou partnerku muže, kterou z činu podezřívají. Ta je v současné době umístěna v policejní cele,“ uvedla Deníku policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Podle policejní mluvčí byla žena zadržena v jedné z místních ubytoven.

Kriminalisté s ohledem na způsob a okolnosti napadení muže událost kvalifikovali jako zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu.