Přímo v Kladně se staly hned tři podobné případy za posledních několik dní. Zloději útočili v Rozdělově i centru města. Vždy se jednalo o zlodějky – ženy. Ve dvou případech údajně kradly osoby romské národnosti.

Poprvé si v okrajové kladenské čtvrti vybraly starší oběť, jež nesla domů tašku s nákupem. Nejprve k poškozené přišla první žena, která ji nabízela hodinky způsobem, že je strkala do nákupní tašky.

Poté přišla druhá zlodějka, jež stejným způsobem chtěla prodat mast na záda. Najednou ale obě utekly do zaparkovaného auta a odjely. Až po příchodu domů žena zjistila, že jí z tašky zmizela peněženka. Podle popisu bylo zlodějkám zhruba 40 let, obě byly bílé pleti, měly tmavé černé vlasy a oblečeny byly v tmavých sukních a kratších kabátech.

Ten samý den přišel velmi podobným způsobem muž na náměstí Svobody o mobilní telefon. Ženy mu ale tentokrát do nákupní tašky strkaly elektrické holicí strojky a hodinky. Obě se pak vydaly ulicí Čs. armády směrem do Rozdělova.

Podle popisu byly obě pachatelky romské národnosti. Na sobě měly tmavé oblečení. Jedna byla zhruba 160 až 165 centimetrů vysoká a střední postavy. Druhá měřila asi 155 centimetrů, měla baculatější postavu a obličej. Vlasy měla sčesané dozadu.

Třetí případ se opět stal ve Vítězné ulici, kde dvě ženy skoro stejně okradly seniora o peněženku. Poté obě utekly do auta a odjely.

Mluvčí kladenské policie Michaela Nováková proto varuje nejen seniory před podobnými praktikami pouličních prodejců. ,,Zlodějům stačí opravdu pouze chvilka k tomu, aby z tašky nebo kapes odcizili peněženku nebo mobilní telefon. Lidé by měli na všechny cenné věci dávat pozor a neměli by je nechávat v nákupních taškách,“ vysvětlila mluvčí.