stavit poblíž benzinové čerpací stanice ve Vítězné ulici. Policisté zapnuli zvukovou i světelnou signalizaci s výzvou k zastavení.
„Řidič opelu, který jel ve vozidle sám, na to ale nereagoval a pokračoval směrem do Rozdělova. Policisté proto svým služebním vozidlem najeli do blízkosti podezřelého auta a snažili se ho zastavit. Řidič však u kostela prudce zahnul do Vašíčkovy ulice, zvýšil rychlost a snažil se zmizet," popsala vývoj událostí mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Ujížděl ulicemi Severní, K. Kindla, Ant. Škváry a V. Kratochvíla . Řítil se jimi často v protisměru stokilometrovou rychlostí a riskoval nehodu. Opravdu blízko ke kolizi bylo ve zmíněné ulici V. Kratochvíla, kdy v zatáčce v protisměru vytlačoval ze silnice jiné vozidlo.
Železniční přejezd v ulici Lesík pronásledovaný šofér doslova přelétl. Poté pokračoval ke hřbitovům, kde v zatáčce v Tuchorazi ohrozil další tři auta.

„Nedaleko benzinky ve Slánské ulici vjel opět do protisměru a po travnatém svahu sjel do ulice Na Kopci. Odtud ve velké rychlosti projel křižovatkou směrem do ulice 28. října ve Švermově. Protože měl ale na voze defekt, zastavil v ulici V. Dundra . Pronásledující policisté v tu chvíli rychle zasáhli a muže zadrželi," uvedla policejní mluvčí.

Muž byl spoután. Důvod, proč před policisty ujížděl, byl ´na první čich´ patrný. Byl z něho totiž cítit alkohol. Potvrdila to dechová zkouška a naměřená hodnota 1,36 promile. Výtečníkovi z Kladenska je sedmatřicet let. Byl eskortován do policejní cely a je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Policisté svým profesionálním přístupem a zásahem zajistili nebezpečného řidiče, který ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu. Je velké štěstí, že při takto riskantní jízdě nedošlo k žádné dopravní nehodě ani ke zranění," pochválila své kolegy policejní mluvčí Jana Šteinerová.