Pracovní tým daňová Kobra (Útvar odhalování korupce a finanční kriminality, finanční správa 
a celní správa) zasahoval 
v úterý při rozsáhlé akci ve středních Čechách, především na Kladensku a Slánsku.

Případ se údajně týká daňových úniků. V hledáčku policie uvízly více než dvě desítky osob. Podle nepotvrzených informací mezi nimi figuruje
i známý kladenský podnikatel Ivan Štípek.

Informaci o zatýkání Kladenskému deníku potvrdil mluvčí Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej.
„Pracovní tým daňové Kobry od úterního rána provádí úkony trestního řízení na několika místech ve středních Čechách. Došlo k zadržení několika osob. Více informací však zatím poskytovat nebudeme," sdělil stručně mluvčí.

Případ dozoruje krajské státní zastupitelství.

Jako první o protikorupční akci, jejíž součástí byly i domovní prohlídky ve firmách a domácnostech zadržených osob, informoval server Lidovky.cz., který uvedl, že mezi zatčenými je právě Ivan Štípek a jeho pravá ruka, boxer Daniel Macháček.

Štípek je podle obchodního rejstříku spojen s několika společnostmi. Jeho jméno je také spojeno s rekreačním střediskem ve Staré Živohošti, oblíbeného místa odpočinku a sportovních aktivit mnohých Kladeňáků.

Kladenský deník oslovil advokáta jednoho ze zadržených, kladenského právníka Tomáše Výborčíka. Rovněž on policejní akci potvrdil, ale také nebyl moc sdílný. „V současné době nejsem z trestního hlediska zbaven mlčenlivosti. Proto se k celé záležitosti nemohu vyjadřovat," sdělil advokát.

Ivan Štípek je v Kladně znám nejen jako úspěšný podnikatel, ale také jako mecenáš sportu. Podporoval například prvoligový futsalový tým. V roce 2011 projevil zájem o koupi fotbalového SK Kladno, ale nedošlo v tomto směru k dohodě.