Po ohledání vozu a zhlédnutí skvrny pod autem mu bylo jasné, že si jeho auto nádrž vzali na paškál zloději. „Jsme z toho hodně naštvaní, ale nezbývá nám, než vzít peníze a jít koupit nádrž novou. Kromě ztráty za benzin nás oprava přijde na více než šest tisíc korun,“ uvedla družka majitele poškozeného vozu.

Přestože dosud případ dvojice neoznámila policii a starala se prvotně o to, aby auto bylo uvedeno do provozuschopného stavu, za poslední dva měsíce je to na Kladensku i s tímto neohlášeným nejméně šestý případ, kdy si zloději svépomocí přivlastnili cizí pohonné hmoty. Bohužel většina současných vozidel nemá zespodu nádrže výpustní ventil, takže nenechavci ve hře o čas zničí, co se dá a prevence proti tomuto prakticky neexistuje.

„Naše ulice je klidná, ale je na odlehlém místě, proto tu nejsou zloději tolik na očích a dovolí si více.Není to poprvé co tu lidem ukradli benzin. Nedávno tu vykradli paní Šímovou a ještě další dům, a to vše za bílého dne. Možná by pomohl kamerový systém, aby si lumpové nedovolovali. Strážníci sem sice zajíždějí, ale podle mého názoru by bylo lepší, kdyby tu dělali i pochůzky,“ vyjádřil se k problému důchodce z Flaškářské ulice ve Slaném.

Nepříjemnou zkušenost má stále ještě i mnoho let v paměti žena z téže lokality. Zloději si vyčíhali její Škodu 120L, a protože měla vespodu nádrže výpustní ventil, odšroubovali ho a benzin odčerpali. Rodina si poradila po svém a víčko k nádrži přidělala napevno. „Tím jsme asi zloděje dokonale naštvali, tak nám alespoň příště rozpíchal pneumatiky,“ zavzpomínala žena.

Podle stejného scénáře si zloději benzinu vyčíhali v neděli také felicii ve Smečenské ulici v Kladně, přičemž svým jednáním způsobili majiteli rovněž škodu za téměř sedm tisíc korun.

„Policisté evidují případů poškozených a vyprázdněných nádrží od 1. června do 30. července letošního roku celkem pět, ale může jich být více. Pro dopadení pachatele je důležité případy vždy oznámit. Tři tyto činy máme ohlášené přímo ve městě Kladně a zbývající dva se udály na Velvarsku,“ sdělila policejní mluvčí Jana šteinerová.