Pracovnice si zachovaly chladnou hlavu. Rabující nezvané zákazníky v obchodě zamkly a na místo zavolaly strážníky. Celý případ ale nechtěly Kladenskému deníku blíže komentovat. Mají totiž obavy, že se parta do prodejny opět vrátí.

„Událost nám byla oznámena odpoledne. Z hlášení hlídky vyplývá, že v obchodě byli čtyři lidé, kteří zde údajně měli brát zboží. Nepotvrdilo se ale, že by něco odcizili, pouze poničili obaly u několika čokolád. Za to jim byla uložena pokuta,“ uvedla mluvčí Městské policie Kladno Olga Pípalová.

Republikoví policisté o případu nemají informace. „V pátek byli také v Rozdělově zadrženi dva muži, kteří zde večer u jednoho z obchodů odcizili DVD a reklamní věci z různých časopisů. Nejednalo se ale o Romy. Jsou podezřelí z krádeže,“ sdělila mluvčí PČR Jana Šteinerová.

Před pěti lety, v únoru 2004, zasáhla série případů rabování, kterého se dopustili Romové, východní Slovensko. Policisté tehdy pozatýkali více než stovku lidí a výjimkou nebyly ani střety mezi zloději a policií. Do východního Slovenska se tehdy speciálně přesunulo dvanáct set strážců zákona, zasahovala zde také armáda.