Kdo se krátce po sobotní půlnoci podíval z okna ve slánské Pastýřské, Brožovského či Wilsonově ulici, nevěřil svým očím. Parkovalo zde kolem dvaceti policejních vozů všeho druhu. Kladenská policie spustila další z pravidelných preventivně pátracích akcí. Tentokrát byla mimo jiné cílem diskotéka Lokalita v Pastýřské ulici.

„Akce se konala v Kladně a ve Slaném, bylo do ní nasazeno šedesát policistů pořádkové jednotky, pořádkové policie, služby kriminální policie a vyšetřování a psovodi,“ informovala mluvčí kladenské policie Jana Dětská.

Několik hlídek provádělo v době od 21.30 hodin do půlnoci na území Kladna kontrolu vozidel, hlavně za účelem pátrání po hledaných oosbách a věcech. Byli odhaleni dva řidiči pod vlivem alkoholu, jeden dokonce s 2,5 promile alkoholu v dechu.

Pravá žeň ale přišla až po půlnoci na diskotéce ve Slaném. Pro požití alkoholu policisté zajistili 21 mladistvých, z toho jednoho dokonce se dvěma promile.

„Někteří rodiče si pro své děti, jež pily alkohol, přišli přímo na místo, ostatní si je museli vyzvednout na služebně Obvodního oddělení ve Slaném, kam byly převezeny. Mezi mladistvými byl jeden třináctiletý a několik čtrnáctiletých,“ uvedla Dětská.

Podle našich informací se matka jedné čtrnáctileté dívky rozčílila nad postupem policie, která nedopřeje dceři dostatek zábavy podle její chuti.
Další zastávkou byla kladenská diskotéka Best, kde policisté odhalili pět případů mladistvých pod vlivem alkoholu.

„Celkem jsme zkontrolovali 185 osob a 109 vozidel. Dvě osoby, které mladistvým podaly alkohol, se budou zodpovídat ve správním řízení. Provinilci budou ohlášeni příslušnému sociálnímu odboru,“ uzavřela mluvčí.