A jak se vše odehrálo? V minulých dnech vyhlásili kladenští policisté pátrání po osobním automobilu Škoda Felicia, který byl zcizen 3. března v Kladně Švermově. Vozidlo bylo nalezeno za tři dny v Americké ulici v Kladně u výjezdu z čerpací stanice poškozené a bez pohonných hmot. Zloděj navíc za okno vozidla umístil rukou napsaný vzkaz, že vozidlo je nepojízdné a že se omlouvá za odstavení v těchto místech.

"Shodou okolností byl v době nálezu ohlášen další případ, tentokrát pouze pokusu krádeže, kdy se stejnému majiteli z Kladna Švermova pokusil opět zatím nezjištěný pachatel odcizit jeho druhé vozidlo značky Škoda Felicia combi. Při krádeži byl nenechavec ale vyrušen náhodným svědkem, proto z místa utekl. Svědek vše popsal policistům a ti podezřelého dopadli opodál v ulici Jaroslava Elznice," popsala kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Policisté hocha ihned prověřili a zjistili, že se jedná o devatenáctiletého mladíka z Kladna, který se při výslechu přiznal nejen k pokusu krádeže vozidla, ale i ke ztracenému automobilu Škoda Felicia, který na stejné adrese ukradl několik dní před tím. Druhé z aut si vyhlédl už při své první návštěvě ve Švermově. "Mladík se navíc majetkové trestné činnosti dopustil i přes skutečnost, že byl v posledních třech letech odsouzen za krádeže. Policisté muži sdělili podezření z přečinu krádež, za což mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky," uzavřela mluvčí Nováková.