Hlídka stochovských policistů prováděla v uplynulých dnech v obci Srby běžnou dopravní kontrolu. V podvečer se rozhodli policisté prověřit, kromě dalších aut, také projíždějící Škoda Octavii.

Její řidič ale poté, co spatřil policisty, otočil vozidlo do protisměru a ujížděl velkou rychlostí ke Kačici, kde ohrožoval další účastníky provozu. Hlídka vyrazila za ním.

Při honičce, která nakonec skončila na místní komunikaci mezi poli, pronásledovaný řidič nezvládl řízení, naboural a z auta utekl. Policisté ho doběhli a nasadili mu pouta.

Po zadržení muži zákona zjistili, že se jedná o známého čtyřiapadesátiletého recidivistu, který měl již v minulosti problémy se zákonem. Navíc řídil vozidlo, přestože mu byl před časem zadržen řidičák, byl pod vlivem drog a auto bylo kradené. Způsobená škoda na škodovce je 30 tisíc korun.

“Případ je prošetřován jako přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Podezřelému muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ potvrdila policejní mluvčí Michaela Nováková.