Vše začalo standardním způsobem. Policejní hlídka chtěla na silnici zastavit muže, jenž řídil Volkswagen Vento. Jelikož policisté věděli, že auto řídí známý chlapík, který nemá za volantem co dělat, vydali se za ním.

Řidič osobáku pochopitelně na nic nečekal a snažil se hlídce ujet. Policisté ho pronásledovali do té doby, dokud volkswagen sám nezastavil v jedné z bočních ulic. Hlídka požádala řidiče, který měl zákaz řízení, aby jim své jednání vysvětlil na služebně.

„Muž nejprve s policisty komunikoval, posléze ale začal být arogantní a agresivní. Po několika minutách velice emotivního výstupu se dal 
z ničeho nic na útěk. Policisté ho proto pronásledovali, při tom byl ale jeden z policistů zraněn,“ popsala událost policejní mluvčí Michaela Nováková.

Recidivista podle jejích slov kopl při zadržení policistu do obličeje, což si vyžádalo dokonce ambulantní lékařské ošetření ve slánské nemocnici. Nejen, že výtečník s trestní minulostí zaútočil, ale vše se pokusil zinscenovat tak, že drze tvrdil, že hlídka fyzicky napadla jeho. To naštěstí autentický kamerový záznam vyloučil.

„Policisté při zákroku museli použít pro zpacifikování útočníka donucovací prostředky, což bylo následně vyhodnoceno jako oprávněné. Vyšetřovatel proti muži dále zahájil trestní stíhání pro podezření ze zločinu násilí proti úřední osobě,“ dodala mluvčí.

Jelikož pachatel tvrdí, že byl napaden zasahujícími policisty, prošetřuje kauzu i odbor vnitřní kontroly Policie České republiky Krajského ředitelství policie Středočeského kraje.

Díky kamerovým záznamům, které ale od počátku hovoří ve prospěch mužů zákona, mohou být policisté na slánském obvodním oddělení se svojí prací spokojeni.

Jejich vedoucí Zdeněk Markup pro ně už dokonce navrhl i mimořádnou finanční odměnu.