Na útěk se s ním po činu vydala také žena s kočárkem a dvěma malými dětmi. Seniora se tehdy zastala slečna Veronika, která společně s ním prchající ženu zastavila a zavolala policii.

Vše si nahrávala na mobilní telefon a video následně zveřejnila na svém facebookovém profilu. Záznam vyvolal obrovskou odezvu a reagovaly na něj tisíce lidí.

„Stál jsem před prodejnou a čekal na manželku, která šla dovnitř. Jelikož jsem u sebe měl tašku s nákupem, položil jsem ji na bednu na uložení novin. Byl jsem asi dva metry od ní, dál jsem nešel.Vidím dvojici, jak jde kolem.

Žena kontrolovala situaci a muž stál metr od tašky a držel kočárek. To jsem všechno sledoval. Nenapadlo mě, že by mi nákup ukradli. Žena si ale najednou vzala kočárek, muž skočil po mé tašce a začal utíkat," popsal čin Kladenskému deníku okradený důchodce.

Policisté vyšetřováním zjistili, že recidivista má na svědomí další dvě krádeže.

„Je podezřelý z krádeže mobilního telefonu. Tohoto činu se dopustil ve večerních hodinách v polovině ledna, kdy ho sebral sedmnáctileté dívce z ruky, když čekala na autobusové zastávce v Třebízského ulici," uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková. Způsobil tak škodu zhruba 14 tisíc korun.

Další krádež spáchal v obchodním domě v Ouvalově ulici ve Slaném začátkem března. Zde v oddělení drogérie naložil do dětského kočárku, v němž jedno dítě spalo a druhé sedělo, prací prášek za 259 korun.

„Následně projel bez zaplacení pokladnou, kde byl zastaven pracovníkem ostrahy, který podezřelého muže po dobu sledoval," dodala mluvčí Nováková.

Pachatel se těchto tří skutků dopustil i přesto, že za takový čin byl v době posledních tří let odsouzen kladenským soudem.