„V pondělí odpoledne byl v obci na Kladensku zatčen sedmašedesátiletý muž, na něhož vydal ústecký soud v lednu letošního roku příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody pro trestný čin ublížení na zdraví,“ informovala mluvčí policie Jana Šteinerová s tím, že po výslechu byl zadržený převezen do nápravného zařízení v Praze–Ruzyni.

Stejný den policisté prováděli silniční kontrolu vozidla Opel ve Velvarech. Hlídka v zastaveném autě vyzvala nepřipoutaného spolujezdce k předložení dokladů. „Muž je u sebe neměl a tvrdil, že je zapomněl doma. Na základě této odpovědi policisté nahlédli do evidencí a zjistili, že se jedná o třiadvacetiletého muže z Mostecka. Okresní soud v Litoměřicích na něj loni v květnu vydal příkaz k zatčení. Hlídka muže ihned zadržela a odvezla ho do policejní cely. Následující den byl předán uvedenému soudu. Je totiž podezřelý, že se dopustil vloupání do rodinného domu v Roudnici nad Labem, kde odcizil věci přibližně za sto šedesát tisíc korun,“ sdělila mluvčí.

Další úspěch si policisté už o den dříve připsali před restaurací v Italské ulici. Zadrželi zde pětatřicetiletého muže z Kladna, po němž od listopadu touží zdejší okresní soud kvůli trestným činům zanedbání povinné výživy, podvodu a zpronevěry.

Ve Vítově nedaleko Slaného byla zase v minulých dnech kontrolována policejní hlídkou devětatřicetietá žena z Ostravy, která byla na místě zadržena a převezena na obvodní oddělení ve Velvarech. Důvodem je zatykač ostravského státního zastupitelství, které ji podezírá ze zanedbání povinné výživy. Po výslechu však byla propuštěna a je nadále vyšetřována na svobodě.

Dalšího výtečníka, tentokrát pětadvacetiletého muže z Rakovnicka, policisté dopadli opět v Italské ulici v Kladně. “Je podezřelý z trestných činů krádeže a neoprávněné užívání cizí věci. Na hledaného muže byl vydán příkaz k zatčení loni v listopadu. Byl eskortován k soudu,“ doplnila Šteinerová.