V 5.25 hodin zastavila hlídka na zastávce v ulici Dukelských hrdinů v Kladně linkový vůz, jehož šofér nadýchal 0,30 promile alkoholu.

„V tu dobu v autobuse neseděli žádní cestující. Šedesátiletému řidiči policisté na místě odebrali řidičský průkaz," uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová. Vzhledem k tomu, že se jednalo o přestupkovou hodnotu alkoholu, předali policisté případ k dořešení kladenskému magistrátu.

Kladenský deník kontaktoval ředitele ČSAD MHD Kladno, ovšem ten uvedl, že se nejednalo o jeho zaměstnance. „Četl jsem zprávu od policie. Měli jsme všechno v pořádku. Náš řidič to nebyl," uvedl Ludomír Landa.

Největší autobusová společnost ve Slaném se k případu nechtěla vyjádřit s tím, že ředitel bude přítomen až v úterý.

Policisté se zaměřili na linkové i dálkové autobusy, včetně městské hromadné dopravy. „Hlídky zkontrolovaly celkem devět autobusů. U všech jejich šoférů provedly dechovou zkoušku," informovala mluvčí Šteinerová.

Kromě uvedeného řidiče, byly ostatní testy negativní. Také na technickém stavu autobusů nenašla policie vážné závady.

„Jednalo se pouze o drobné nedostatky, které byly na místě řešeny domluvou a ihned ze strany řidičů odstraněny. V následujících týdnech budou policisté v bezpečnostních akcích obdobného typu i nadále pokračovat po celém Kladensku a Slánsku," uzavřela Jana Šteinerová.