Osmapadesátiletý řidič a jeho spolujezdkyně byli převezeni záchrankou do slánské nemocnice. Příčina dopravní nehody je stále šetřena.

Jen krátce poté, v 9.20 hodin, byla oznámena další nehoda, a to mezi obcemi Černuc a Hospozínek. Při kolizi se čelně střetla dvě osobní vozidla značek Volkswagen a Škoda Felicia. Dvoučlenná posádka ze škodovky se poté dala na útěk do polí.

Nedaleko se ale nacházela hlídka dopravních policistů, která zahlédla na horizontu dva utíkající muže. Policisté proto podezřelé pronásledovali a následně oba zpacifikovali a zadrželi.

„Policejním šetřením bylo zjištěno, že se jedná o dva muže ve věku 49 a 29 let. Řidičem vozidla byl mladší z podezřelých, který má ale zákaz řízení," řekla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Záchranka z místa nehody nejprve odvezla s těžkým zraněním do slánské nemocnice padesátiletou řidičku volkswagenu, která údajně utrpěla zlomeninu žeber.

Když se podařilo výtečníky z druhého vozu zadržet, byli záchrankou a navíc s policejním dohledem odvezeni do nemocnice.

„Příčina nehody vyšetřujeme. Pravděpodobně šlo o nepřiměřenou rychlost, nezvládnutí vozidla a přejetí do protisměru," doplnila mluvčí.