Událost se stala v Holandské ulici, kdy policisté z oddělení hlídkové služby zastavili ke kontrole projíždějící osobní vozidlo Renault Clio. To řídil dvaatřicetiletý muž z Kladna, který ovšem zastavovací manévr nezvládl a způsobil při tom dopravní nehodu. Kvůli špatné koordinaci svých pohybů narazil do poblíž zaparkovaného vozidla Škoda Rapid.

Policisté si proto vzali šoféra stranou a začali provádět jeho lustraci. “Ta zanedlouho prokázala, že muž nemá řidičské oprávnění a ani ho nikdy nevlastnil. Dále policisté zjistili, že vozidlo nemá platnou technickou kontrolu. Navíc jeho chování bylo velmi zvláštní. Muž byl proto hlídkou vyzván k provedení testu na návykové látky. Test byl pozitivní na látku Amphetamin,” popsala kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Ve vozidle výtečníka navíc policisté zajistili sportovní tašku s různými předměty a střelnou zbraní. Muž byl proto dále vyzván k odběru biologického materiálu v kladenské nemocnici, čemuž se podrobil. Dále byl předán na místně příslušné Obvodní oddělení Kladno – Kročehlavy k podání vysvětlení. V současné době probíhá v případu prověřování a výše zmiňovaný výtečník je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky,“ uzavřela mluvčí.