Operátor tísňové linky strážníků přijal v neděli večer oznámení o tom, že na zastávce autobusu v ulici Dukelských hrdinů svádějí potyčku dvě osoby. Jednalo se o muže a ženu. „Na místo proto vyjela hlídka strážníků a celou dobu zastávku monitoroval také operátor kamerového dohlížecího systému,“ popsala mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

Stejné oznámení přijala i Policie České republiky. Na místě se proto obě hlídky policie a strážníků spojily.

Policistka vyzvala oba aktéry k ukončení rvačky a předložení dokladů totožnosti. To dvojici rozčílilo natolik, že se vrhla i na zasahující policisty. Těm proto přispěchali na pomoc strážníci a oba agresory zpacifikovali a zajistili služebními pouty. Zklidnění výtržníci byli následně převezeni k dalšímu šetření na obvodní oddělení Policie ČR.

Bohužel ani na služebně nedal znesvářený pár pokoj. Žena neustále křičela a nadávala a její partner se snažil na strážníky a policisty plivat se slovy: „Na každýho z vás plivnu a dostanete žloutenku!“ Nakonec muže musela umlčet rouška přes ústa. „Celý případ si ponechala policie k došetření,“ dodala mluvčí strážníků.