Podle tento týden zveřejněných informací se dopustil vloupání do vozidel ve Slaném a také na Mělnicku. 

Uvedenému muži se v polovině dubna stala osudnou krádež sanitky v hodnotě 200 tisíc korun v areálu slánské nemocnice. Policejní hlídka se ihned po vozidle vydala pátrat a objevila ho ve Fügnerově ulici. Pachatel z auta vyskočil a dal se před policisty na útěk. Byl však zadržen.
„Následně bylo zjištěno, že tento muž se v několika předchozích hodinách vloupal do dalších čtyř osobních vozidel stojících v ulicích Petra Hrubého, Záfortenské a Politických vězňů ve Slaném," řekla tento týden kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová s tím, že celková způsobená škoda v uvedených případech vloupání přesáhla částku šestnácti tisíc korun.

„Další vyšetřování ukázalo, že muž se mezi desátým a třináctým dubnem letošního roku dopustil trestného činu krádeže také v Mělníku. Z parkoviště u obchodního domu v Mladoboleslavské ulici odcizil nákladní vozidlo Man v hodnotě přibližně tři sta tisíc korun. Policisté vypátrali návěs z ukradeného vozu na lesní cestě u obce Doubravčice na Kolínsku. Stejný den byl nalezen i tahač, a to v Jemníkách na Slánsku," konstatovala mluvčí.

Po svém zadržení putoval výtečník do policejní cely a státnímu zastupitelství v Kladně byl podán návrh na jeho vzetí do vyšetřovací vazby. Ten soud akceptovala a muž, jenž v uvedených případech způsobil škodu vyšší než půl milionu korun, byl eskortován do vazební věznice v Praze-Ruzyni.

Problémy se zákonem měl i v minulosti. Za majetkovou trestnou činnost byl odsouzen. Z vězení se vrátil letos v lednu. Sekat dobrotu vydržel jen čtyři měsíce.

„Šestadvacetiletý muž je teď obviněn z krádeže, krádeže ve stadiu pokusu, neoprávněného užívání cizí věci, maření úředního rozhodnutí a neoprávněného opatření, padělání a pozměňování platebních prostředků. Za tyto činy mu hrozí až pět let vězení," dodala mluvčí policie.