Stejně jako v předchozích případech vylezl mladík i dnes na stožár a s nožem v ruce hrozí, že skočí dolů.

I tentokrát mu jeho úmysl rozmlouvají profesionálové. Potvrdila to Kladenskému deníku mluvčí hasičů Lenka Kostková. Na místo vyjeli hasiči z Kladna, Lhoty, záchranka i policie. 

15:20

Muže viděli lidé běhat po Stochově s krvavým nožem v ruce, a protože vědí, čeho je schopen, zavolali policii. Hlídka později v jeho bytě našla pobodanou mladou ženu. V tu chvíli už útočník seděl na stožáru.

"Žena měla několik bodných rad v zádech. Byla převezena záchranou službou do kladenské nemocnice," uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

15:30

Žena utrpěla devět bodných ran v oblasti horní části těla. Byla při vědomí, ale záchranáři jí po ošetření převezli na urgentní příjem do kladenské nemocnice k vyloučení vážnějšího zranění hrudníku. Muž, který ženu zřejmě pobodal, ještě před příjezdem složek IZS vylezl na sloup vysokého napětí.

15:52

Na místě je v současné době policejní vyjednavač a snaží se mladíkovi skok rozmluvit.

16:12

Vrtulník je v pohotovosti. Vzhledem k tomu, že napadení přítelkyně bude patrně  kvalifikováno jako pokus vraždy, mění to naprosto situaci. Policisté se pokuýsí mladíka sami ze stožáru sundat.

V pohotovosti jsou energetici

16:42

"Krátce před sedmnáctou hodinou se podařilo policejnímu vyjednavači muži jeho čin rozmluvit a sám slezl ze stožáru dolů. Na místě byla i jeho příbuzná, která mladíka přemlouvala, aby neskákal. Nyní je v péči lékaři a pod dohledem," potvrdila mluvčí hasičů Lenka Kostková.

17:04

Na místo znovu vyjeli kladenští záchranáři, kteří mu ošetřili povrchové řezné rány na rukách a na místě ho předali Policii ČR. Záchranáři později do nemocnice převezli také dvě ženy, které situaci psychicky neunesly," řekla mluvčí záchranky Tereza Janečková.

Psali jsme v úterý

V pohotovosti byli v neděli kladenští hasiči, lezecká skupina, zdravotníci i policie. Úsek silnice mezi Slovankou a odbočkou na Vašírov byl po celou dobu zásahu uzavřen.

Nahoru tentokrát ale hasiči nemuseli. Dotyčný nešťastník totiž dostal žízeň a nechal se přesvědčit, že bude bezpečnější se napít až na zemi. Tam si ho převzali odborníci. Záchranářský vrtulník byl proto z akce odvolán.

Mluvčí hasičů k záchranné akci řekla: „Při zásahu jsme spolupracovali i s energetiky. Akce trvala přes hodinu, než se s dotyčným podařilo navázat kontakt a přimět ho, aby sám sestoupil. Vše skočilo v 18 hodin," řekla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

„V tomto roce se jednalo o třetí obdobnou akci, kdy jsme pomáhali při záchraně téhož člověka," doplnil vyšetřovatel HZS Jiří Pospíšil, jenž byl o víkendu na místě události.

Jak Kladenský deník zjistil, sebevrah se na sloup vysokého napětí skutečně vydrápal od počátku roku už potřetí. Naposledy to bylo před měsícem, kdy Kladensko zasáhly bleskové povodně. Hasiči kromě čerpání vody ze sklepů museli tehdy narychlo vyjíždět k mužově záchraně.

Kromě těchto pokusů, odejít dobrovolně ze světa, si muž v minulosti také podřezal žíly.