Dramatické chvíle se odehrály v úterý po půlnoci na sítenském mostě v Kladně. Čtyřiatřicetiletý muž zde přelezl zábradlí s úmyslem se vrhnout do údolí a skoncovat se svým životem. Naštěstí se podařilo mu tento čin rozmluvit.

Asi třicet minut po půlnoci zatelefonoval na policejní stanici svědek, že na mostě v ulici Cyrila Boudy stojí za zábradlím muž a chce spáchat sebevraždu. Než se policisté dostavili na místo, snažil se s nešťastníkem komunikovat. Jak uvedla mluvčí policie Michaela Nováková, rozmluvit mu jeho čin se vzápětí snažili i policisté, strážníci a lékař rychlé záchranné služby.

„Muž za zábradlím hovořil s jedním se strážníků o svých rodinných, finančních a pracovních problémech. Požádal ho, aby zatelefonoval jeho bratrovi. Zanedlouho se skutečně dostavil sourozenec nešťastníka a teprve jemu se podařilo ho přesvědčit, aby přelezl zábradlí zpět na chodník,“ popsala událost mluvčí policie.

Čtyřiatřicetiletého Kladeňáka, jenž měl vážné existenční problémy, si ihned převzali lékaři.

Ještě předtím, než si ho do své péče vzal bratr, se mu přibližně hodinu věnovala psycholožka Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Eva Bidermannová.

„Probírali jsme spolu příčiny, které ho dovedly až k tomuto krajnímu řešení situace,“ řekla Kladenskému deníku psycholožka. „Krizová životní situace může zasáhnout každého z nás a někdy může člověka dovést až k úvahám o dobrovolném odchodu ze života. Příčin může být celá řada, často to jsou například silné pocity bezmoci či utrpení nebo pocit, že život nemá smysl,“ vysvětlila Bidermannová.

Podle svých slov se čas od času se ve své práci setkává s lidmi, kteří se ocitli v této mezní životní situaci. „I když se může v první chvíli zdát, že není žádné východisko, vždy stojí za to přemýšlet ještě o jiné cestě nebo jiné alternativě řešení,“ uvedla psycholožka hasičů.