Podezřelý hluk vzbudil pozornost hlídky městské policie, která se rozhodla situaci zkontrolovat. Po vstupu do chodby jednoho z bytů ve třetím patře na ně čekal muž s pistolí v ruce. Zamířil a natáhl závěr.

„Jeden ze strážníků užil teleskopického obušku a udeřil s ním muže do nohy. Následně mu vyrazil zbraň z ruky,“ uvedla mluvčí kladenských městských policistů Markéta Fröhlichová.


Jeho dva kolegové výtečníka položili na zem a nasadili mu na ruce pouta. „Bližší prohlídkou zbraně bylo zjištěno, že se jedná o plynovou pistoli ráže osm milimetrů,“ doplnila mluvčí Fröhlichová.

Při kontrole totožnosti spoutaného se strážníci nestačili divit. Pistolí na ně mířil teprve sedmnáctiletý hoch z Kladna. Ten v opuštěné budově rozebíral hliníkové štítky a kliky dveří.

Na místě nebyl sám, společnost mu dělala o rok starší žena. Strážníci oba výtečníky předali kladenským policistům. Mladistvý je podle informací policejní mluvčí Michaely Novákové podezřelý ze spáchání trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu. Vzhledem k tomu, že měl v ruce střelnou zbraň mu hrozí odnětí svobody až na dva a půl roku.