Dívky zazvonily v sobotu před osmou hodinou ráno u seniorského manželského páru v ulici Marie Majerové 
v Kladně. Pod záminkou přeplatku tisíc korun se nechaly podvodnice pozvat dovnitř.

„Při několikaminutové návštěvě jedna z dívek oba pětasedmdesátileté seniory zabavila. Jejich nepozornosti využila druhá žena a odcizila z kabelky v ložnici dva tisíce korun. Následně obě podvodnice odešly," uvedla k případu policejní mluvčí Jana Šteinerová.

„V tomto případě se jednalo pouze o dva tisíce, ale mnohdy se tato částka pohybuje okolo desítek i sta tisíců korun, neboť se jedná o celoživotní úspory okradených seniorů.  Případ je prošetřován s podezřením z trestného činu krádeže a po pachatelkách se intenzivně pátrá," dodala mluvčí Šteinerová.

Policie opět upozorňuje především seniory, aby dbali zvýšené opatrnosti a vždy zvážili, komu otevírají dveře a zvou ho do svého domova. „V současné době veškeré přeplatky firmy zasílají přes účet nebo složenkou. Pokud se jedná o nějaké odečty plynu, elektřiny či vody, vždy určitá společnost dopředu nájemníky upozorňuje a jejich zaměstnanci vlastní služební průkazy. Navíc vždy je možnost si konkrétního člověka u dané firmy telefonicky prověřit," dodala policejní mluvčí.

Na zvonek důchodců mohou zazvonit také podomní obchodníci či lidé, kteří tvrdí, že je jim nevolno, nebo že mají nějakou důležitou zprávu o seniorově rodině.