Přestože policie opakovaně upozorňuje, aby si lidé nepouštěli do bytu cizí osoby, seniorka opatrná nebyla. Na domovní zvonek jí zazvonila dvojice muž se ženou s tím, že jdou pouze zkontrolovat elektroměr.

Všechny hodnoty si pečlivě zapsali a stařence oznámili, že jí na místě vyplatí přeplatek za elektřinu ve výši 1000 korun, jen potřebují rozměnit. Poté dvojice pozorně sledovala, kam stařenka pro peníze odchází, a dále už jen podvodníci využili chvíle nepozornosti a okradli ženu 
o veškeré úspory, které měla uložené v nočním stolku.

To, jak se událost stala, potvrdila i kladenská policejní mluvčí Jana Šteinerová. „Policii případ oznámila sousedka okradené ženy. Když dvojice vysledovala, kam seniorka ukládá peníze, žena stařenku zabavila a muž zatím sebral peníze ze šuplíku. Případ je řešen jako krádež. Po dvojici pachatelů pátráme. Zároveň tím varujeme veřejnost, aby si lidé nikoho nepouštěli do bytu a předešli zbytečným nepříjemnostem," upozornila mluvčí Šteinerová.

Vzhledem k tomu, že pracovníci energetických závodů nikdy nevracejí přeplatky svým klientům na místě bydliště v hotovosti, jsou podobné případy krádeží naprosto zbytečné.

„O nepříjemnosti jsem se dozvěděl od lidí. Je hrozné, čeho jsou podvodníci schopni. Protože už se v minulosti stalo, že se v naší obci objevili nepoctivci, chceme i tentokrát zabránit dalším případům a informaci o podivné dvojici, která se zde pohybovala, jsme okamžitě vyhlásili rozhlasem a budeme to opakovat i v dalších dnech," řekl starosta Pcher František Dufek.