Jako první odhalila spoušť zástupkyně ředitele Pavla Dundrová, která přichází do školy mezi prvními. „V kanceláři bylo rozbité a vypáčené okno, stejně jako po minulém vloupání. Zloděj se do školy dostal ze dvora.

Rozbité bylo dále i okno ve sborovně a vypáčená skříň. Pachatel vlezl oknem i do třídy. Odcizil počítač a tablet," řekla zástupkyně ředitele. Stejně jako její nadřízený usuzuje, že pachatelů mohlo být i více, jelikož si dal někdo práci s tím, že vypáčil okna hned ve třech místnostech. Po květnové zkušenosti tentokrát nezmizela hotovost, kterou už raději učitelé dávají na jiné místo.

„Je nepříjemné co se stalo tentokrát, ale ztráta v květnu byla mnohem větší. Zloděj tehdy ukradl vše, na co děti čekaly déle než rok. Poté, co se nezvaný host vloupal do školy oknem a sebral klíče z věšáků, odnesl si z učeben notebooky různých značek, devět tabletů, jeden mobilní telefon 
a nůžky na plech," potvrdil ředitel ZŠ Kvílice Vladimír Poláček.

Kvíličtí školáci si přitom v květnu ukradených počítačů a tabletů dlouho neužili. Pro děti se je podařilo získat teprve na jaře prostřednictvím grantu podpořeného Evropskou unií.

„Pojišťovna nám už sice část ztráty uhradila a za to jsme nakoupili pět kusů nové elektroniky. Nikoho přesto nenapadlo, že se sem vloupe někdo opakovaně," podivuje se ředitel.

Podle svých slov se už s kriminalisty domluvili na způsobu zabezpečení školy, aby se podobná věc neopakovala. „To, na čem jsme se domluvili, ale prozrazovat nebudu," uzavřel ředitel Poláček.

Zda byl zloděj sám, měl kumpány či šel do školy najisto, protože prostředí velmi dobře zná, je nyní na kriminalistech.