Dramatický zásah absolvovali v neděli odpoledne strážníci Městské policie Kladno. Při zadržování pachatelů byl v ohrožení život jednoho z nich, když ho hysterická žena začala škrtit a on se nemohl bránit. V tu chvíli totiž bránil jednomu útočníkovi v pohybu.

Celý incident přitom začal velmi nevinně. „Na linku 156 bylo oznámeno, že u obchodního domu v Kleinerově ulici došlo k napadení zákazníků skupinou výrostků. Hlídka na místě zastihla už jen poškozeného muže se synem. Ten byl zraněn v obličeji a na noze. Jeho otec byl v pořádku. Zatímco se strážníci s postiženými domlouvali na podání trestního oznámení policii, při popisu útočníků zjistili, že se jedná o známé firmy a vydali se na náměstí Svobody, kde se skupinka často pohybuje,“ uvedla mluvčí kladenské městské policie Jiřina Forejtová s tím, že se tato domněnka následně potvrdila.

„Hlídka označeného útočníka vyzvala k prokázání totožnosti. Ten jim vyhověl a dokonce se k činu i přiznal, ale zároveň řekl, že nikdo z ostatních se na útoku nepodílel. Proto ho strážníci chtěli převézt na služebnu PČR, ale on to odmítl,“ řekla mluvčí.

„Přitom sedmadvacetiletý muž z Kladna nedbal ani varování, že strážníci použijí donucovací prostředky, a tak byl nakonec ke služebnímu vozu veden v páce. Útočník přitom kladl odpor. V tu chvíli se na jednoho ze strážníků vrhl další člen skupinky a snažil se ho odtáhnout od jeho kumpána. Proto druhý člen hlídky začal bránit svého kolegu a dalšího útočníka zpacifikoval,“ popsala Forejtová.

„V momentu, kdy oba strážníci drželi útočníky na zemi, se na jednoho z nich vrhla rozzuřená přítelkyně jednoho pachatele. Strážníka začala škrtit a snažila se ho strhnout na zem ze svého druha. Vzhledem k tomu v jaké situaci se oba městští policisté nacházeli, mohl ten druhý svého kolegu bránit jen slovně. Ženu nabádal, aby svého chování zanechala, ale nebylo to nic platné. Zároveň však nemohl pustit zajištěného pachatele, a tak jí pohrozil použitím služební zbraně, což bylo účinné. Útočnice strážníka pustila a s hysterickým řevem začala běhat kolem místa incidentu. V tu chvíli již dorazila další hlídka městské policie, která kolegům pomohla,“ dodala mluvčí.

Při zuřivém zadržování pachatelů naštěstí nedošlo k žádnému zranění a všichni pachatelé byli nakonec předáni Policii České republiky s podezřením ze spáchání trestných činů.