17 hodin

Jak řekl Kladenskému deníku Josef Paulík, majitel slánského pivovaru, který akci pořádá, je to velice mrzutá událost, která se nepochybně odrazí na návštěvnosti a celkovém dojmu z akce.

"Přestože řada lidí čeká, až bude prohledávání náměstí a nejbližšího okolí ukončeno, někteří odejdou a už se na akci ani večer nevrátí. Bohužel, je to tak, že to takhle dokáže někdo všem lidem pokazit na co se připravujeme celý rok," řekl Josef Paulík.

Zda výbušný nástražný systém na ploše náměstí nahlásil neznámý vtipálek, duševně nemocný člověk či jen nepřející závistivec, je nyní otázkou pro policisty.

Návštěvníci Slánského tupláku byli dojednoho posláni stejně jako stánkaři mimo náměstí až za policejní pásky.

Kolem sedmnácté hodiny byli  někteří podnikatelé dokonce vyzváni, aby společně s odborníky pomohli prohledat svá prodejní místa.

Jak řekl Kladenskému deníku mluvčí středočeských policistů Jakub Vinčálek, do Slaného byl kromě policistů a hasičů přizván i psovod vycvičený pro vyhledávání výbušnin.

Za jak dlouho bude akce ukončena, nelze zatím odhadnout. Jelikož anonym nahlásil, že bomba se nachází na náměstí, které přesně nespecifikoval, bude prohledávání o to složitější.

Ve Slaném jsou totiž náměstí nejméně tři.

To že anonym překazil stovkám Slaňáků sobotní odpoledne i večer, hodnotili už na místě někteří lidé často nevybíravými výrazy. "Takový člověk, který nahlásí na veřejné akci bombu, by měl být před všemi veřejně lynčován uprostřed náměstí, jako tomu bývalo ve středověku.

Myslím, že by taková výstraha pomohla, že by si to příště rozmyslel," řekl šestačtyřicetiletý Pavel, jeden z návštěvníků festivalu, který stejně jako mnozí ostatní čekal za páskami, až vpustí policie lidi zpátky do centra města.

18 hodin

Krátce před osmnáctou hodinou, byla policejní akce ukončena. Bomba se nikde nenašla.

Lidé se poté mohli postupně vrátit na náměstí na festival.

Jak doplnil mluvčí policie,  na akci se podíleli policisté z Kladenska, Rakovnicka i Prahy. Stejně tak Městská policie Slaný i hasiči. Evakuována byla zhruba tisícovka lidí.