Herečka a zpěvačka Veronika Zelníčková (23) jen zázrakem přežila vloni v létě brutální útok stejně starého Waldemara Malíka. Muž ženu napadl ve zkušebně kapely Anacreon v Jemníkách u Slaného. Za mříže půjde na osm let.

Za brutální útok na ženu poslal tento týden Krajský soud v Praze mladého násilníka na osm let do vězení. Jak uvedly Novinky.cz, rozsudek je zatím nepravomocný.

Také čtěte: Kladenští řidiči požadují přísnější tresty

Proč mladík zpěvačku a herečku známou ze seriálů Ordinace v růžové zahradě a Gympl napadl, není dodnes úplně jasné. Jisté je to, že při odchodu ze zkušebny praštil Malík dívku zezadu půllitrem a začal ji škrtit. Dívka se bránila, povalil ji proto ještě na zem a do hlavy udeřil dvěma láhvemi od piva. Jen díky tomu, že útočníka zpěvačka kousla do ruky, se jí podařilo utéct k sousedům. Ti zavolali záchranku, na místo se následně dostavili i policisté.

Žena byla odvezena na urgentní příjem kladenské nemocnice, policisté se vydali pátrat po surovci, který mezitím z místa činu zmizel. Nakonec se ho podařilo nalézt ukrytého u zastávky v obci. Našel ho tam zpěvaččin přítel.

Soud, který se od počátku přikláněl k tomu, že útočník vedl rány s úmyslem dívku zabít, se nakonec přiklonil ke spodní hranici trestu. Podle soudu hraje pro Malíka jeho dosavadní bezúhonnost, projevená lítost nad tím co provedl, i to, že před soudem nezapíral.

Nepřehlédněte: Psí útulek ve Pcherách je některým lidem stále trnem v oku

Senát vzal v úvahu i posudky znalců, podle kterých byly Malíkovy ovládací schopnosti v důsledku jeho zdravotního stavu spojeného s cukrovkou do jisté míry omezené. U Malíka je také podle znalců dobrá možnost jeho opětovného začlenění do společnosti. Kromě brutálního útoku na ženu mu soud připočítal i krádež, a podvod jelikož svojí oběti odcizil peněženku s deseti tisíci korunami a platebními kartami a jinde v půjčovně si pronajal fototechniku za více než šedesát tisíc korun, kterou v Praze obratem za třetinu prodal.