Procházkovi hrozí za porušování povinnosti při správě cizího majetku roční podmínečný trest s odkladem na tři roky, peněžitý trest a zákaz činnosti. Jeho obhájkyně naopak navrhuje zproštění obžaloby. Podle obžaloby měly být v letech 2017 až 2020 za peníze MP Kladno nakupovány věci, které s prací strážníků nesouvisejí.

Truck trialové závody v pískovně Taum v Černuci měly v sobotu 30. dubna 2022 tragickou událost.
Usmrcení z nedbalosti? Policie vyšetřuje tragédii v Černuci. Zahynulo tam dítě

Na základě faktur, které měla řediteli předkládat k podpisu Helena Jeníková, měly být propláceny nákupy nákladného civilního a sportovního oblečení a další věci například do domácnosti. Jeníková působila v té době jako vedoucí výstrojního skladu. V případě Procházky žalobce škodu vyčíslil na 1,1 milionu korun, u Jeníkové na 1,3 milionu. Částky se kryjí, ale v případě Jeníkové je škoda o 200 tisíc korun vyšší.

Za podvod se způsobenou škodou státní zástupce navrhl Jeníkové dvouletý trest s tříletou podmínkou a peněžitý trest ve výši 280 tisíc korun. Podle státního zástupce se žena částečně doznala a také uzavřela s městem Kladnem dohodu o náhradě škody, kdy městu splácí zhruba 900 tisíc, což je výše škody, kterou uplatňuje město.

Stanislav Procházka, který je stále zaměstnancem kladenského magistrátu jako referent, vinu i nadále odmítá. O žádných podvodech prý nevěděl a při svých měsíčních příjmech neměl ani takové jednání zapotřebí. Podle svých slov pobíral plat 70 tisíc korun, měl k dispozici služební vůz, má vlastní bydlení a žádné dluhy. Na post ředitele MP byl vybrán v řádném výběrovém řízení. Městskou policii v Kladně vedl 22 let. Zdůraznil také, že s žádnou kolegyní z městské policie neměl intimní poměr.

Policejní honička skončila pro ujíždějícího řidiče neblaze, auto shořelo.
Policejní honička skončila pro ujíždějícího řidiče neblaze, auto shořelo

„Chápu, že z pozice ředitele městské policie jsem nesl odpovědnost za veškerý chod. Celá záležitost se mě proto velmi dotýká a mrzí mě samotné projednávání kauzy. Pro mě je to ten největší trest, který jsem kdy zažil,“ vypověděl před soudem Procházka.

Účetní doklady prý kontroloval a Jeníkovou označil za pracovitou a bezproblémovou zaměstnankyni. Žádná kontrola ani audit podle něj neshledaly nedostatky.

V průběhu několika soudních jednání byla kvůli případu již vyslechnuta řada svědků, ať strážníků či dalších pracovníků městské policie i města Kladna.

Předseda senátu, soudce Ondřej Načeradský, jednání odročil na druhý květnový týden, kdy mají zaznít závěrečné řeči obžalovaných a mohl by být konečně vynesen i rozsudek.