Obžaloba vychází z důkazních materiálů, kde nechybějí odposlechy a kamerové záznamy.

Řidičáky, které desítky žáků autoškol získaly v Kladně tímto způsobem zhruba před dvěma roky, jsou dodnes platné. Zarážející je přitom fakt, že nejméně jeden z držitelů řidičského oprávnění je negramotný.

Hlavní líčení pokračovalo v Kladně tento týden výslechem dvou svědků, kteří popisovali způsob, jak jim byly řidičáky zařizovány, přičemž jeden ze svědků se k soudu nedostavil. Přítomný byl dále pouze jediný instruktor, ostatní zastupovali jejich advokáti. Jak sdělil soudce Petr Sedlařík. Závěrečné řeči by měly zaznít už ve čtvrtek 29. listopadu.

Tři kladenští zkušební komisaři byli před dvěma lety obviněni z korupce a zneužití pravomoci. První z nich byl odsouzen už před časem. Soud mu vyměřil dva roky odnětí svobody s tříletým podmíněným odkladem a zákazem činnosti na tři roky. Další dva stojí před soudem nyní, spolu s nimi ještě dva zástupci autoškol.

Komisařům hrozí jako úředním osobám až deset let vězení a lidem obžalovaným z toho, že komisaře podpláceli, až šest let vězení. Pokud by soud prokázal obžalovaným vinu a byli by pravomocně odsouzeni, budou se úřady zřejmě zabývat také otázkou nelegálně získaných řidičských oprávnění a jejich případného odebrání.