Státní zástupce je viní z celkem šestnácti skutků, kterých se dopustili v období mezi 21. listopadem 2006 a 22. únorem 2007. V patnácti případech jsou podezřelí z přijímání peněz při silničních kontrolách aniž by získaný finanční obnos zaznamenali do pokutových bloků. Přestupky ani nezapisovali do takzvané hlídkové knížky. Všichni obvinění se za celou dobu na pokutách obohatili o 14 700 korun. Jeden z policistů je obžalován jen kvůli 350 korunám, o které si měl přilepšit. V jednom případě zřejmě porušili zákon o policii. Celý proces pokračoval výslechy poškozených řidičů a údajně napadených mladíků z Tuřan.

A jak mohly jednotlivé případy uplácení vypadat? Je desátého února loňského roku. Řidič osobního automobilu jede v obci Velká Dobrá o něco rychleji, než je povolená padesátka. Vzápětí šofér ve zpětném zrcátku vidí přibližující se policejní vůz a tak zastavuje. Z něj vystupuje dopravní policista, vybírá si od řidiče všechny doklady a odchází zpět do auta. ,,Šel jsem za nimi a měl jsem námitku, že se měření uskutečnilo hned na začátku obce. Nakonec jsem jim dal tisíc korun a chtěl jsem pouze vrátit doklady. Bloky jsem vůbec neviděl a ani nevím, co si v autě zapisovali,“ vypověděl u soudu jeden z poškozených. Celá situace trvala jen několik desítek vteřin. Řidič nastupuje zpět do svého vozu a odjíždí. V Malém Přítočně ho zastavuje další hlídka. Ta je ovšem z inspekce ministra vnitra, jež v té době podezřelé policisty již déle než tři měsíce sledovala. ,,Jen se mě zeptali jestli jsem dostal blokový útržek,“ vysvětlil šofér.

V jiném případě zastavili řidiče ve Slaném, který před jízdou vypil skleničku červeného vína a nadýchal 0,4 promile. Celá situace se odehrála pouze několik desítek metrů od domu, kde řidič bydlel, a tak se s policisty dokonce domluvil, že si zajde pro peníze domů, jelikož jich u sebe neměl dostatek. Finanční částku jim prý položil na palubní desku. Vyplněné blokové pokuty se také nedočkal. Druhý den byl řidič kontaktován inspekcí ministra vnitra a celou záležitost musel jet vysvětlovat do Prahy.

Vzhledem k neúčasti některých svědků a za účelem dalšího dokazování viny či neviny odložila předsedkyně soudu Jitka Hauptmanová hlavní líčení na 17. července.