Státní zástupce je viní z celkem šestnácti skutků, kterých se dopustili v období mezi listopadem 2006 a únorem 2007. V patnácti případech jsou podezřelí z přijímání peněz při silničních kontrolách, aniž by získaný finanční obnos zaznamenali do pokutových bloků. Přestupky ani nezapisovali do takzvané hlídkové knížky. V jednom případě zřejmě porušili zákon o policii. Bývalým mužům a ženám v bílých čepicích hrozí trest až do výše tří let odnětí svobody.

Celý proces pokračoval výslechy poškozených řidičů a svědků, kteří byli u toho, když policisté údajně napadli dva mladíky z Tuřan. Jeden z nich inkasoval ránu pěstí a druhý otevřenou rukou.

Dále předsedkyně soudu Jitka Hauptmanová četla odposlechy ze služebních vysílaček a automobilů obviněných. Autentické audiozáznamy budou přehrávány až na začátku září, kdy bude proces pokračovat.

Jeden ze svědků – mladík, který inkasoval ránu otevřenou rukou, popisoval celou událost, jež se stala v Tuřanech. Na otázku jestli mu bylo vysvětleno, proč dostal úder otevřenou rukou, odpověděl: ,,Protože se nemá policistům utíkat.“ O tom, že k napadení mladíků zřejmě došlo, svědčí i odposlechy. ,,Vypálil mu pěstí, že ten kluk spadl na zem,“ zaznělo v nich například.

,,Prostorové odposlechy budou přehrány při dalším líčení poté, co budou vyslechnuti zbývající svědci,“ uvedl státní zástupce Jaroslav Voborník. Dodal také, že inspekcí ministra vnitra nebylo zjištěno, že by obvinění měli nějaký společný fond, kam by dávali vybrané peníze.
Předsedkyně soudu Jitka Hauptmanová hlavní líčení odročila na 2. září.

Co také zaznělo v odposlechu:
Policista 1: Ty vole, to je na prokurátora. Policista 2: No ty vole. Policista 1: Jedeme jinam. Policista 2: Ne, mě se tady líbí.
Ze mě se stává profesionální chmaták.
Policista 1: Dal mi 600 jestli se neurazím. Policista 2: No ty vole, já se neurazím.
Jak jde o prachy, tak se neurážíme.
No mastil devadesát, ty vole. Tak mi dal všechno, co u sebe měl.
Policista 1: Von ti dával stovku? Policista 2: No na pivo ty vole.
Láďa mu vypálil pěstí, tak jsme to nenahlásili.
Já jsem ho zmlátila, co se do něj vešlo.
Jardo, udělej to takticky a vem ho sem.
Kolegyně je hodná, ale radar je zlej.
Řidič: Mám to domů sto metrů. Policista: Ty vado, to máme štěstí. Řidič: Mám tam ale jenom tři tisíce, to říkám na rovinu.
Policista 1: Hele, kde jsou ty inspekce, ty vole? Policista 2: Co kdyby tady byla štěnice? Policista 1: Tak řekneme, že jsme si dělali srandu. (smích)
Tyhle z inspekce určitě nejsou. Pod bůra nechoď.
Ty vole autobus plnej lidí. Se z toho poseru. Nečum a jeď pryč.
Policista: Nemáte tam vzadu mrtvolu? Řidič: Ne, do toho nedělám.