Hlavního líčení se tentokrát zúčastnilo pět z jedenácti obžalovaných. Celý proces pokračoval výslechy dvou poškozených řidičů a jednoho svědka, který byl u toho, když policisté údajně napadli dva mladíky z Tuřan. Jeden z nich tehdy prý inkasoval ránu pěstí a druhý otevřenou rukou.

,,Zastavila mě hlídka a dostal jsem pokutu za překročení rychlosti. Celý případ policisté zdokumentovali ústně a byli na mě hodní,“ zapátral při výpovědi v paměti jeden z šoférů. Jak vypadají hodní dopravní policisté? Původní hodnotu pokuty prý snížili na polovinu.

Druhý řidič trval na své výpovědi z přípravného řízení, při které uvedl, že pokutové bloky vyhodil z okna automobilu ihned po zaplacení pokuty. Inspekce ministra vnitra, která tehdy již byla mužům a ženám v bílých čepicích na stopě, šoféra zastavila kvůli výpovědi deset minut po zaplacení.

Dále předsedkyně soudu Jitka Hauptmanová četla další listinné důkazy. Kvůli nepřítomnosti pěti svědků a vedoucí kladenského dopravního inspektorátu bylo hlavní líčení odročeno na 9. října. Bývalým dopravním policistům hrozí trest až do výše tří let odnětí svobody.

Celý případ se provalil v polovině loňského března, kdy sledování, jež trvalo déle než čtyři měsíce, uzavřela inspekce ministra vnitra. Tehdejší kladenský policejní ředitel Vladimír Hrotík okamžitě donutil svléknout uniformy všechny policisty, kteří na Kladensku kontrolovali řidiče – tedy téměř kompletní první skupinu silničního dohledu.

Státní zástupce Jaroslav Voborník je viní z celkem šestnácti skutků, kterých se dopustili v období mezi 21. listopadem 2006 a 22. únorem 2007. Řady PČR všichni opustili 15. března 2007.

V patnácti případech jsou podezřelí z přijímání peněz při silničních kontrolách aniž by získaný finanční obnos zaznamenali do pokutových bloků. Přestupky ani nezapisovali do takzvané hlídkové knížky. V jednom případě dokonce hrubě porušili zákon o policii.