Za poškozování a zneužití záznamu na nosiči informací, přijímání úplatku a neoprávněné nakládání s osobními údaji odsoudil letos v lednu bývalou úřednici Okresního úřadu v Kladně a poté Městského úřadu ve Slaném Květu Minaříkovou k dvouletému trestu podmíněně odloženému na čtyři roky, peněžité pokutě 100 000 korun a pětiletému zákazu práce ve státní správě či samosprávě.

Obžalovaná jakoukoliv vinu popírá. Proti rozsudku se ještě v soudní síni odvolala. Státní zástupkyně pro ni požadovala nepodmíněný trest, a tak bude hlavní líčení pokračovat u Krajského soudu v Praze.

Podle obžaloby Minaříková umožnila v letech 2002 až 2004 za úplatu zájemcům vydání nebo rozšíření řidičského oprávnění, aniž by museli absolvovat výuku a výcvik v autoškole spojené se zkouškou odborné způsobilosti. Umožnila jí to prý znalost přístupových hesel jiných úřednic do registru kladenského magistrátu.

Na počátku kauzy bylo celkem deset obžalovaných. Sedm z nich soudce jako spolupachatele či pomocníky Květy Minaříkové odsoudil trestním příkazem k peněžitým trestům. Dvě osoby – manžel Minaříkové a majitel autoškoly Ladislav Trnka byli zproštěni obžaloby.