Hlavního líčení se ve čtvrtekzúčastnili pouze čtyři obžalovaní. K soudu dorazili v doprovodu vězeňské služby, která je sem eskortovala z ruzyňské vazební věznice. Dva muži vyšetřovaní na svobodě, vůbec nepřišli.

U soudu pak vypovídali uživatelé drog, kteří si je od obžalovaných kupovali. Nutno podotknout, že se většinou jednalo o mladé lidi.

Státní zástupkyně Nina Brozová novinářům řekla, že i samotní obžalovaní pervitin užívali. ,,Jsou obviněni z pokračujícího trestného činu. Všichni se podíleli na výrobě a distribuci drog. Většina z nich již páchala podobnou trestnou činnost v minulosti a někteří byli za výrobu drog dříve trestáni,“ uvedla státní zástupkyně.

Soudkyně Jitka Hauptmanová potvrdila, že někteří z obžalovaných patří mezi známé tváře drogové scény. Jeden z mužů byl například za výrobu drog naposledy potrestán na podzim loňského roku. Tento rozsudek ale zatím není pravomocný. ,,Samozřejmě soud musí přihlédnout i k okolnostem, že někteří byli trestáni dříve,“ sdělila soudkyně.

Výrobcům a dealerům pervitinu hrozí trest v rozmezí od jednoho do pěti roků vězení. Policisté skupinu sledovali zhruba tři měsíce. Rozsáhlý zátah, při němž byli obžalovaní zatčeni, se uskutečnil v listopadu loňského roku.

Vzhledem k tomu, že k soudu nedorazilo sedm svědků, které chtějí všechny strany vyslechnout, byl případ odročen. Hlavní líčení bude pokračovat v červnu.

Další informace olistopadovém zásahupolicie a fotogaleriinaleznete ZDE.