Neuplynul ani měsíc od chvíle, kdy zásahová policejní jednotka zadržela ve Slaném nad ránem v autě muže, který převážel falešné dvoutisícové bankovky.

Policisté u něj našli celkem pětašedesát kusů padělků v celkové hodnotě 130 tisíc korun. Přestože muž sedí nyní ve vyšetřovací vazbě v Praze-Ruzyni, policistům stále chybí to hlavní. Kdo a kde padělky vyráběl a zda v případu nefigurují i další osoby.

Ve Slaném a okolí se několik týdnů spekulovalo o tom, jestli dotyčný městem například jen neprojížděl a zda má vůbec ke Slanému osobní vazby. Že se skutečně jedná o Slaňáka, policisté nyní potvrdili.

Kladenskému deníku sdělila jejich středočeská mluvčí Soňa Budská: „Policisté obvinili jednapadesátiletého muže ze Slaného z trestného činu padělání a pozměnění peněz. Za to mu hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do pěti let. Okresní soud v Kladně navíc rozhodl, že zadržený bude stíhán vazebně."

Podle slov Soni Budské kriminalisté na případu stále pracují a pátrají po případných dalších osobách, které se mohly na padělání peněz podílet.

Přestože zadržený muž byl pro řadu Slaňáků na první pohled bezúhonným člověkem, kterého i jeho poslední zaměstnavatel chválil jako spolehlivého a pracovitého, jeho trestní minulost je pestrá

Kvůli honbě za penězi může jít muž za mříže znovu. Teprve nedávno si odseděl čtrnáctiletý trest za to, že se 23. září 1997 podílel na přepadení vozu Komerční banky, který převážel peníze ze Slaného do Kladna. Uloupeno bylo více než 11 milionů korun a 3000 britských liber.

Člen bankovní ostrahy Michal Sarkisov požádal tehdy své dva kolegy převážející hotovost o svezení a během jízdy oba zastřelil. Spolu s komplicem ze Slaného pak mrtvoly ukryl. Policie oba pachatele dopadla i s uloupenými penězi. Soud Sarkisova odsoudil k 25 letům vězení, druhému z obžalovaných vyměřil zmíněný čtrnáctiletý trest.